![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327075
*
nr 1532 7075
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den svarta tuppen". Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 20:15:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 21:44:45
1
300 kr
1/4 01:00:24
2
350 kr
3/4 20:10:02
3
Vinnande bud
3/4 20:11:03
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Läs mer om Birger Birger-Ericson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger birger birger birger-ericson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Läs mer om Birger Birger-Ericson
nr 1532 7075
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den svarta tuppen". Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 21:44:45 | 1 | 300 kr |
1/4 01:00:24 | 2 | 350 kr |
3/4 20:10:02 | 3 | Vinnande bud |
3/4 20:11:03 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Birger Birger-Ericson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger birger birger birger-ericson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19